Historie

Komorní sbor Cantabile

Komorní sbor Cantabile vznikl v září roku 2015 . Členy tvoří zejména studenti středních
a vysokých škol, kteří v minulosti dlouhodobě zpívali v Dětském pěveckém sboru Cantabile
při ZUŠ Hranice. Sbor zkouší pod taktovkou Markéty Láskové.
Za svou krátkou existenci sbor již v prosinci 2015 uskutečnil několik vánočních koncertů, kde sklízel kladné ohlasy od posluchačů, což bylo impulsem k přihlášení se na první ročník soutěže Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ve sborovém zpěvu, kde si Komorní sbor vyzpíval zlaté pásmo.
Sbor také zazpíval panu prezidentu Miloši Zemanovi, byl očekávaným zlatým hřebem galakoncertu festivalu ZUŠ Olomouckého kraje a 4.6.2016 se postavil velké konkurenci na prestižní mezinárodní soutěži Svátky písní Olomouc, ze které si Komorní sbor přivezl opět zlaté pásmo.
V srpnu 2017 odjel sbor do Makedonie na mezinárodní soutěž Ohrid Choir Festival, ze které si taktéž dovezl zlatou medaili a jako jediný sbor obdržel speciální cenu poroty za nejradostnější vystoupení celého festivalu. Pěvecký sbor v tentýž rok proměnil nominaci na Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2017.
Ze 46. ročníku mezinárodní soutěže Svátky písní Olomouc 2018 si sbor z kategorie B - Duchovní tvorba, vyzpíval opět zlatou medaili a obhájil tak zlato z roku 2016.
Komorní sbor Cantabile se v srpnu 2019 vydal na dlouhodobě připravovanou cestu do ruského Petrohradu na prestižní soutěž The Singing World, ze které si dovezl jednu zlatou, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Dále speciální cenu poroty za nejlepší choreografii v lidové tvorbě a stal se také laureátem GrandPrix, kdy se zařadil do top 10 sborů celé soutěže.

Komorní sbor Cantabile mimo jiné zpívá na vernisážích, benefičních koncertech, svatbách
a firemních akcích.

Zpěváci komorního sboru Cantabile pravidelně zkouší v sále hudebního oddělení ZUŠ Hranice a dvakrát do roka jezdí na víkendová pěvecká soustředění.